![Image: Urban & Street Stories: Έκθεση φωτογραφίας του Μάρκου Αγιαννιωτάκη στην Ιεράπετρα](/content/images/%CE%91%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BD%CE%B9%CF%89%CF%84%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82%20%CE%9C.jpg?w=548)
Η έκθεση θα διεξαχθεί στο Τζαμί Ιεράπετρας από 24-30 Δεκεμβρίου
H Έκθεση φωτογραφίας URBAN & STREET STORIE του Μάρκου Αγιαννιωτάκη θα φιλοξενηθεί από 24 – 30 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ στο Τζαμί Ιεράπετρας. Μια έκθεση με ασπρόμαυρες και έγχρωμες φωτογραφίες που «ταξιδεύουν» το κοινό σε διάφορες πόλεις της Ευρώπης. Ο φωτογράφος αποτύπωσε εικόνες της καθημερινότητας αλλά και κτίρια που προσέλκυσαν το ενδιαφέρον του τα οποία, κάποιες φορές, "προσέγγισε" με τον φακό του με μια διαφορετική, πιο καλλιτεχνική, ματιά.
Η σκέψη για το συγκεκριμένο θέμα προέκυψε από την ανάγκη του κόσμου να ταξιδέψει καθώς λόγω των συνθηκών και της πανδημίας τα ταξίδια έχουν γίνει δύσκολα, δήλωσε στον Ηχώ 99,8 ο κ. Αγιαννιωτάκης που κάλεσε τον κόσμο να επισκεφθεί την έκθεση , να συζητήσουν και να ανταλλάξουν απόψεις περί φωτογραφίας.
Η έκθεση εντάσσεται στο χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα του ΝΠ ΚΟΙΝΩΠΟΛΙΤΙΑ Δήμου Ιεράπετρας.