![Image: Ο δυνατός αέρας έριξε δέντρο στο Κάτω Χωριό Ιεράπετρας](/content/images/207510549_5615363875205618_4952813213360650918_n.jpg?w=548)
Ευτυχώς δεν σημειώθηκε κάποιος τραυματισμός ή ατύχημα
Αέρας έριξε μεγάλο δέντρο στον κεντρικό δρόμο του Κάτω Χωριού κάτω από την πλατεία. Ήταν ευτύχημα ότι από το σημείο, που είναι πολυσύχναστο, δεν διερχόταν κάποιος περαστικός ή δεν ήταν παρκαρισμένα κάποια οχήματα. Για το περιστατικό ενημερώθηκε ο πρόεδρος της τοπικής Κοινότητας κ. Λ. Πυργιωτάκης που μετέβη στο σημείο και με τη βοήθεια και της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ιεράπετρας έκοψε τα κλαδιά και απομακρύνθηκαν από τον δρόμο.
![hxonews](/content/images/209301989_5615362825205723_2649262726603988641_n.jpg?w=320)
-
![hxonews](/content/images/209366877_5615362551872417_7061178835429006779_n.jpg?w=320)