![Image: Επιτέλους ξεκίνησαν εργασίες αποκατάστασης της Παλιάς Γέφυρας του Κρυοπόταμου στις Μουρνιές](/content/images/%CE%B3%CE%AD%CF%86%CF%85%CF%81%CE%B1%20%CE%9C%CF%8D%CF%81%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82%202.jpg?w=548)
Τι αναφέρει σε ανάρτησή του ο Πρόεδρος της ΤΚ Μουρνιών Δήμου Ιεράπετρας, Μ. Δαμασκηνάκης
Αρκετά προβλήματα είχαν δημιουργηθεί στην παλιά γέφυρα Κρυοποτάμου από τα έντονες βροχοπτώσεις των τελευταίων χρόνων. Η αποκατάσταση των ζημιών αποτελούσε επιτακτική ανάγκη και όπως αναφέρει ο πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Μουρνιών κ. Μανώλης Δαμασκηνάκης: «Σήμερα άρχισαν οι εργασίες για την αποκατάσταση των ζημιών της Παλιάς Γέφυρας του Ποταμού Κρυοπόταμου στις Μουρνιές».